Σύνδεση    Εγγραφή

Halt and Catch Fire

Όλα τα άπλυτα στη φόρα.
  • Συγγραφέας
    Μήνυμα

Re: Halt and Catch Fire

Δημοσίευσηαπό kostakis » 01 Σεπ 2017, 06:53

'True Detective’ Season 3 Set at HBO Starring Mahershala Ali.
http://www.imdb.com/news/ni61465272?pf_ ... =hm_nw_tp1

Παιδιά, το Twin Peaks the Return είναι κατά την άποψη μου καταπληκτικό, αλλά δεν είναι για όλους. Πρέπει να σου αρέσει ο Lynch για να μπορέσεις να το παρακολουθήσεις, αλλά να έχεις δει και τις 2 πρώτες σεζόν. Δεν είναι μια σειρά με αρχή, μέση και τέλος, όπου τα πάντα θα εξηγηθούν. Πρέπει να έχεις και το manual μαζί για να την καταλάβεις.
Α500/1mb/1084s
A600/ACA620 10MB fastRam/2mb chipRam/4GB CF
A1200/Blizzard 1230 MKIV 32MB Ram/8GB CF, A1200/ACA1221 17Mhz 9MB Ram/4GB CF
Άβαταρ μέλους
kostakis
Nihilist #4

Δημοσίευσηαπό dony » 01 Σεπ 2017, 09:32

Dony έγραψε:Κι εμένα ρε παιδιά που δεν μου άρεσε ποτέ ο Λιντς γιατί ανέκαθεν είχα την παραξενιά να θέλω να βλέπω έργα με αρχή-μέση-τέλος ποιο να προτιμήσω απ' τα δύο; Το παλιό, υποθέτω, έτσι;

Δεν έχεις δει -να υποθέσω- Elephant man, Blue velvet και Straight story, έ? ( πσσσστ: και Dune... )[/quote]
Το Blue Velvet το είχα δει back in the day και δεν μου είχε κάνει κάποια θετική εντύπωση - όπως και το Wild at Heart. Τα υπόλοιπα δεν τα έχω δει και πλέον έχω ξεπεράσει τη φάση όπου ήθελα να έχω παρακολουθήσει όλη τη φιλμογραφία ακόμα κι αυτών των ηθοποιών/σκηνοθετών που δεν μου άρεσαν, οπότε δεν νομίζω να τα δω ποτέ. Με το Dune δεν είχα ποτέ την παραμικρή σχέση και το παραμικρό ενδιαφέρον είτε επρόκειτο για βιβλίο, είτε για φιλμ, είτε για video game. Έμαθα αργότερα και για την άρνηση του Frank Herbert να ονομαστεί "Dune" η κομματάρα των Iron Maiden που γνωρίζουμε ως "To Tame a Land" και τον έγραψα κι αυτόν και το έργο του στα μαύρα κατάστιχα μια και καλή! :laugh:

kostakis έγραψε:'True Detective’ Season 3 Set at HBO Starring Mahershala Ali.

Εμένα ο Ali δεν με είχε πείσει ούτε στο 4400 ούτε στο House of Cards, οπότε κάθε άλλο ως θετικό στοιχείο θεωρώ την συμμετοχή του... :(

kostakis έγραψε:Παιδιά, το Twin Peaks the Return είναι κατά την άποψη μου καταπληκτικό, αλλά δεν είναι για όλους. Πρέπει να σου αρέσει ο Lynch για να μπορέσεις να το παρακολουθήσεις, αλλά να έχεις δει και τις 2 πρώτες σεζόν. Δεν είναι μια σειρά με αρχή, μέση και τέλος, όπου τα πάντα θα εξηγηθούν. Πρέπει να έχεις και το manual μαζί για να την καταλάβεις.

Nice. Να μας το δώσετε να το δούμε μαζί με Mike και Dinohatzi να καεί το πελεκούδι! :dance:
Η αλήθεια είναι στο Retro Planet!

We Sold Our Soul For Rock n' Roll

Εικόνα

Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <
Άβαταρ μέλους
dony
The Dude

Δημοσίευσηαπό dony » 01 Σεπ 2017, 09:33

Dony έγραψε:Κι εμένα ρε παιδιά που δεν μου άρεσε ποτέ ο Λιντς γιατί ανέκαθεν είχα την παραξενιά να θέλω να βλέπω έργα με αρχή-μέση-τέλος ποιο να προτιμήσω απ' τα δύο; Το παλιό, υποθέτω, έτσι;

Δεν έχεις δει -να υποθέσω- Elephant man, Blue velvet και Straight story, έ? ( πσσσστ: και Dune... )

Το Blue Velvet το είχα δει back in the day και δεν μου είχε κάνει κάποια θετική εντύπωση - όπως και το Wild at Heart. Τα υπόλοιπα δεν τα έχω δει και πλέον έχω ξεπεράσει τη φάση όπου ήθελα να έχω παρακολουθήσει όλη τη φιλμογραφία ακόμα κι αυτών των ηθοποιών/σκηνοθετών που δεν μου άρεσαν, οπότε δεν νομίζω να τα δω ποτέ. Με το Dune δεν είχα ποτέ την παραμικρή σχέση και το παραμικρό ενδιαφέρον είτε επρόκειτο για βιβλίο, είτε για φιλμ, είτε για video game. Έμαθα αργότερα και για την άρνηση του Frank Herbert να ονομαστεί "Dune" η κομματάρα των Iron Maiden που γνωρίζουμε ως "To Tame a Land" και τον έγραψα κι αυτόν και το έργο του στα μαύρα κατάστιχα μια και καλή! :laugh:

kostakis έγραψε:'True Detective’ Season 3 Set at HBO Starring Mahershala Ali.

Εμένα ο Ali δεν με είχε πείσει ούτε στο 4400 ούτε στο House of Cards, οπότε κάθε άλλο ως θετικό στοιχείο θεωρώ την συμμετοχή του... :(

kostakis έγραψε:Παιδιά, το Twin Peaks the Return είναι κατά την άποψη μου καταπληκτικό, αλλά δεν είναι για όλους. Πρέπει να σου αρέσει ο Lynch για να μπορέσεις να το παρακολουθήσεις, αλλά να έχεις δει και τις 2 πρώτες σεζόν. Δεν είναι μια σειρά με αρχή, μέση και τέλος, όπου τα πάντα θα εξηγηθούν. Πρέπει να έχεις και το manual μαζί για να την καταλάβεις.

Nice. Να μας το δώσετε να το δούμε μαζί με Mike και Dinohatzi να καεί το πελεκούδι! :dance:[/quote]
Η αλήθεια είναι στο Retro Planet!

We Sold Our Soul For Rock n' Roll

Εικόνα

Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <
Άβαταρ μέλους
dony
The Dude

Δημοσίευσηαπό kostakis » 01 Σεπ 2017, 13:25

Κάτι που διάβασα για τη δουλειά του Lynch στο Twin Peaks και συμφωνώ απόλυτα:
"his intention is not necessarily for viewers to get it, but just experience that artistic moment and to keep loving that scene with the desire to know. Which is what makes it a mystery".
Α500/1mb/1084s
A600/ACA620 10MB fastRam/2mb chipRam/4GB CF
A1200/Blizzard 1230 MKIV 32MB Ram/8GB CF, A1200/ACA1221 17Mhz 9MB Ram/4GB CF
Άβαταρ μέλους
kostakis
Nihilist #4

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Συζήτηση Γενικού Περιεχομένου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες